Twój koszyk (0)

VET-AGRO FIPREX L 1szt 20-40kg - ŚRODKI OWADOBÓJCZE *ODBIÓR WŁASNY, ZLECENIE KURIERA*

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: FIPREX
  • Dostępność: Dostępny: czas realizacji 1-3 dni
   Czas realizacji: 1-3
  • szt.
  • 20,00 zł 17,99 zł
  • - +

  VET-AGRO Fiprex L to preparat przeznaczony do zwalczania inwazji pcheł, kleszczy i wszy u psów i kotów.


  Właściwości:
  Produkt do zwalczania pcheł, kleszczy, wszy i wszołów u kotów. W stosunku do pcheł wykazuje natychmiastowe działanie bójcze, kleszcze giną w ciągu 24-48 godzin. Preparat przenika w głąb skóry, gdzie równomiernie rozprzestrzenia się w warstwie lipidowej. Następnie przez gruczoły łojowe jest systematycznie uwalniany na powierzchnię naskórka - tworząc warstwę ochronną skutecznie zabezpieczającą przed ponowną inwazją ektopasożytów. Preparat zabezpiecza KOTY przed kleszczami przez okres 3-4 tygodni i przed pchłami przez okres około 5 tyg. Preparat zabezpiecza PSY przed kleszczami przez okres 3-5 tygodni i przed pchłami przez okres do 3 miesięcy.

  Wskazania:
  Zwalczanie inwazji pcheł, kleszczy, wszy i wszołów u psów i kotów.

  Dawkowanie i stosowanie:
  Droga podania - zewnętrznie, bezpośrednio na skórę.
  Dawkowanie
   - 1 tubka 4 ml (L - zawierająca 300 mg fipronilu) na psa o masie 20-40 kg,

  Sposób podania - odkręcić zakrętkę tubki, następnie odgarniając sierść zwierzęcia nanieść zawartość odpowiedniej tubki - bezpośrednio na skórę, wzdłuż linii kręgosłupa - poczynając od miejsca między łopatkami a kończąc u nasady ogona (w przypadku kota i psów o wadze do 20 kg wystarczy odgarniając sierść zwierzęcia, nanieść na skórę między łopatkami zawartość odpowiedniej tubki). Nie należy kąpać kota, psa przez 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu.

  Warunki przechowywania:
  Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze od +5°C do +25°C, z dala od ognia.

  Trwałość: 24 miesiące.

  Ostrzeżenia:
  Zaleca się wykonywać zabieg w gumowych rękawiczkach ochronnych. Podczas zabiegu nie pić, nie jeść i nie palić. Po zabiegu dokładnie umyć ręce. Zapobiegać lizaniu sierści przez zwierzęta bezpośrednio po zabiegu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Wyłącznie dla zwierząt do użytku zewnętrznego. Pozwolenie nr 2208/05.

  Zgodnie z Prawem farmaceutycznym wysyłkowa sprzedaż produktów leczniczych weterynaryjnych jest nie dozwolona – podstawa prawna Ustawa Prawo Farmaceutyczne art.65 ust. 1 oraz art. 68 ust. 3
  Produkt tylko do odbioru osobistego w sklepie stacjonarnym lub zlecenie odbioru przez kuriera*